İlaçlama Firması Açmak

İstanbul'da Böcek İlaçlama Firması Nasıl AçılırHalk Sağlığı alanında hizmet veren böcek ilaçlama firmaları Türkiye genelinde en çok İstanbul’da faaliyet göstermektedirler. Bunun en önemli nedeni olarak; yoğun nüfus ve haşerelerin barındığı doğal alanlar üzerine yapılan toplu yaşam alanları gösterilebilir. Haşere Kontrol alanında oldukça oldukça potansiyeli olan İstanbul’da yaklaşık 600 tane ev ilaçlama firması bulunmaktadır.

Maalesef bunların yüzde 70 lik gibi büyük bir kısmı sadece kart dağıtarak iş yapmaya çalışan korsan firmalardan oluşmaktadır. Bu korsan işletmelerin engellenmesi için İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğüne önemli görevler düşmektedir.

Haşere İlaçlama Firması Personelleri

 • Her ilaçlama firmasında “Mesul Müdürlük Sertifikasına” sahip bir yönetici denetiminde kurulması gerekmektedir. Mesul Müdür; ilaçlama ile ilgili bütün teknik konulardan sorumlu ve tek yetkili kişidir. Çoğu firma mesul müdür çalıştırmak yerine bu belgeye sahip kişilerin belgelerini kiralamaktadırlar.
 • Her firma sahada çalıştırmak üzere en az 1 tane “Ekip Sorumlusu” istihdam etmek zorundadır. Mesul müdür aynı zamanda sahada uygulama yöneten ekip sorumlusu olabilir.
 • Haşere İlaçlama Firmaları bizzat ilaçlama uygulaması yapacak en 1 tane “Biyosidal Ürün Uygulama Belgesine” sahip personel bulundurmalıdır. Hem Mesul Müdürlük Belgesine hemde Biyosidal Ürün Uygulama Belgesine sahip olan bir personel iki görevi bir arada yapamaz.

İstanbul’un en iyi böcek ilaçlama firmasından hizmet almak için hemen arayın (0212) 909 38 34 böceklerden %100 garantili kurtulun.

Firma Açılışı İçin Yapılacaklar

 1. Mümkünse aynı ilçede hizmet veren bir Muhasebeci ile anlaşılarak açılış için bilgi alınır. ( İstanbul’da Haşere İlaçlama sektöründe faaliyet gösteren kişilerle çalışmış muhasebeci avantajdır. )
 2. İlaçlama işi için kiraladığınız yerin sahibi ile yapılmış kira sözleşmesi.
 3. Muhasebeci ile noterde yapılan vekalet verme işlemleri.
 4. Bağlı bulunan vergi dairesinden muhasebeci tarafından alınacak olan vergi levhası.
 5. İstanbul’da yapılacaksa İstanbul Ticaret Odası işletme kaydı ve faaliyet gösterir belge.
 6. Firma açılışının yayınlandığı Resmi gazete ve diğer evraklar ile bulunduğunuz ilçenin Ruhsat Denetim Müdürlüğüne başvuru yapmak.
 7. Ruhsat Denetim Müdürlüğü gerekli belgelere sahip olunması durumunda İtfaiye ve İSKİ müdürlüklerine dilekçe göndererek işletmenizin fiziksel yapısının uygunluğunun tespitini isteyecektir. Bu süreç yaklaşık 1 ay sürmektedir.
 8. İtfaiye ve İSKİ den gelen olumlu raporlar neticesinde haşere ilaçlama alanında ilaç bulundurma ruhsatınız ilçe belediyeniz tarafından verilecektir. Bu belge 3. Sınıf Gayri Sıhhi Müessese Ruhsatı olarak isimlendirilir.
 9.  3. Sınıf Gayri Sıhhi Müessese Ruhsatı aldıktan sonra bulunduğunuz ilin Halk Sağlığı Müdürlüğüne Biyosidal Ürün Uygulama Ruhsatı istediğinizi belirten bir dilekçe ile müracaat etmeniz gerekmektedir.
 10. İş yeri sahibi ile Mesul müdürün farklı kişiler olması durumunda aralarında noter onaylı Mesul Müdürlük Sözleşmesi imzalanır.
 11. Halk Sağlığı Müdürlüğünden gelen personeller işletmeniz için gerekli araç gereçlerin ve fiziki koşulların uygunluğunu inceler. Kontrol edilen bu araç gereçler uygulama yapmak için gerekli olan malzemeler ve koruyucu ekipmanlardır. Listesi çok uzun olduğu için ufak bir araştırma ile internetten bulunabilir.
 12. Gerekli bütün kontroller ve şartlar sağlandıktan sonra size verilen Biyosidal Ürün Uygulama Ruhsatı ile faaliyetlerinize başlayabilirsiniz.
 13. Bütün bu işlemler standart olmamak üzere 30 iş günü içerisinde halledilebilmektedir.

Batı Haşere İlaçlama firması kurulum aşaması hakkında edinilen bilgiler yüzeysel anlatılmıştır. Hakkımızda daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Yukarıda anlatılan işlemlerden en çok zamanı hiç kuşkusuz ilçe belediyelerinden alınan 3. Sınıf Gayri Sıhhi Müessese Ruhsat işlemleri ve İtfaiye-İSKİ raporlarının alınması işlemleridir.

Batı Haşere Kontrol Hizmetleri

NOT: İstanbul’da Böcek İlaçlama Firması Açmak Hakkında Merak Ettiğiniz Her şeyi Aşağıdaki “Bir Cevap Yazın” Kısmında Sorabilirsiniz.

İlaçlama Firması Açmak” üzerine 25 yorum

 • Merhaba benim biyosidal sertifikam var cevrem genis ek is olarak yapabilirmiyim bunun icin ne yapmam gerek

  • 0850 304 2284 numaradan ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

   • Merak ettiğim tek şey mesul müdürün ziraat mühendisi mi olması gerek tekniker falan olurmu

     • hayır ziraat değil
      Mesûl müdürlük için hekim, veteriner hekim, eczacı, kimyager, mühendis (kimya, ziraat, çevre, gıda, su ürünleri, tütün teknolojisi), biyoloji alanında lisans veya entomoloji, toksikoloji alanında yüksek lisans veyahut doktora diplomasına sahip olunması zorunludur.
      hepsi olabilir

 • Merhaba ilaçlama işi bana çok guz l kazançlı iş olarak geliyor ve bu işi resmi olarak yapmak istiyorum kuaförüm isletmem var mesleği kenara koyup başka işlerle meşgul olmak maksadım ilaçlama işini yapmak araştırdım biraz gereken belge ve müracaatlar nasıl yaparım maliyeti nasıldır çevrem geniş cevremle başlayıp ilerlemek istiyorum bana gül bir wciklana yaparsanız çok memnun olurum simdidencok tşk ederim saygılar

 • Fatma hanim ve ercan bey. Ilaclama ve temizlik sirketi kurmak istiyorum. Sizin gibi is tecrubesi olan ortaklarla bir cati altinda bulusmak isterim. Pazarlama benim isim. Musteri ve reklamlar benden . Is yonetimi sizden.

 • temizlik şirketim var,aynı zamanda ilaçlama eklemek istiyorum müşteri portföyüm geniştir. Nasıl yardımcı olabilirsiniz bana. Bölgemiz silivri beylikdüzü

 • merhabalar istanbul da 5 senedir ilaclama işini yapıyorum ilaçlama alanında uzmanım kendi şirketimi kurmak istiyorum sadece pazarlamada uzman değilim sadece ilaçlamada çok iyiyim pzarlama konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

  • mrb pazarlama işini ben yapabilirim bu konu hakkında uzun zamandır araştırma yapıyorum görüşebilir miyiz. bana mail atıp telefonunu verir misin.

 • Profesyonel olarak ilaçlama firması açmak istiyorum tecrübeliyim bu konuda maliyet ne kadar bilgi alabilirmiyim .

  şube bayi gibi veriyormusunuz ?

 • Bizde eşimle bu işi yapmak istiyoruz boş bi küçük dükkanımız var eşim iş sağlığı mezunu bende gıda mezunuyum iki yıllık gerekli belgeleri alıp kimseyi yanımıza alıcak maddiyatımız yok ilk etapta nasıl ilerleyebiliriz bu yolda

 • home ofis tarzında yapabilirmiyim peki bu işi?
  belgeleri tamamlayabilmem için maksimum süre nedir?
  kimya bölümünden mezun olmam gerektiği söylendi dogruluk payı nedir acaba?
  home ofis tarzı olursa ortalama maliyet konusunda bilgilendirirseniz memnun olurum.
  ilginizden dolayı tesekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button
× WhatsApp İle İletişim!