FARE İLAÇLAMA

Fare İlaçlama hizmeti İstanbul’da yaptığımız uygulamalar arasında ilk sıradadır. Firmamız uzun yıllar yaptığı uygulamalar ile fare konusunda uzmanlaşmış ve sorun çözüm oranı %100’e çok yaklaşmıştır. Evde, Ofiste, İşletmelerde ve daha birçok yerde bu kemirgen türüne karşı 7/24 ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Fare İlaçlama ciddi iştir farelerden kurtulmak isterken sağlığınızdan olmayın. Biz bu ciddiyetin farkında olan bir İlaçlama Şirketiyiz. Geçen yıl İstanbul’da en yoğun Fare ilaçlaması yaptığımız ilçeler; Beylikdüzü, Esenyurt, Kadıköy, Fatih, Bakırköy, Şişli, Sarıyer, Ataşehir ve Beşiktaş ilçeleri olmuştur. Sizde kaliteli hizmeti en uygun fiyata almak için bizi hemen arayın (0212) 909 38 34 haşerelerden kurtulun.

Biz ve Diğer Fare İlaçlama Firmaları

Fare ilaçlaması yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ilaçlama firmasının yeterlilik belgeleri ve İnternet üzerinde şikayetinin olup olmadığıdır. En İyi Fare İlaçlama Şirketi şeklinde yapacağınız aramada firmamızı en üst sıralarda görmeniz mümkündür. Resmi İnternet sitemiz olan https://batibocekilaclama.com İstanbul’da kendini kanıtlamış uzun yıllar hizmet veren bir sitedir. Hizmet alımı yapacağınız fare ilaçlama servisini seçerken ufak bir araştırma ile mağdur olmaktan kurtulabilirsiniz. Bir çok müşterimiz başka ilaçlama firmaları ile yaptıkları ilaçlamadan sonra bizimle iletişime geçip sorunlarını çözmemizi istedikleri yorumlara buradan bakabilirsiniz.

Farelerin Genel Olarak Biyolojisi ve Özellikleri

 • Farelerin Dünya üzerinde görülen başlıca 3 türü vardır; ev faresi, lağım faresi ve çatı faresi.
 • Fareler memeli canlılardır sıcak kanlıdırlar bu yüzden insanların yaşadığı alanlarda sıklıkla dolaşırlar.
 • Fareler birlikte yaşayan sosyal canlılardır. Tahıl, kök, meyve, ot ve böceklerden oluşan geniş bir besin zincirine sahiptir.
 • Fareler çok hızlı üreyen canlılardır.
 • Ortalama bir fare kendi boyunun 5 katı kadar sıçrayabilir.
 • Fare türüne bağlı olarak değişebilmekle birlikte bir dişi fare senede 5-7 arasında hamile kalabilir ve her doğumda 7-9 arasında yavru doğurabilir buda yılda ortalama 35 farenin diğer fare popülâsyonlarına katılması demektir. Fareler memeli canlılar oldukları için yavrularını canlı olarak doğururlar. Ortalama yaşam süreleri ev farelerinde 11 ay, çatı farelerinde 16 ay, ve  lağım farelerinde ise 48 aydır.
 • Fareler toplamda 4 ayağa sahip olup uzunca kuyrukları vardır bazı türlerde kuyruk botu vücudun iki katı kadar olabilmektedir. Farelerin ortalama boyları kuyruksuz olarak ev faresinde 4 cm, çatı faresinde 17 cm ve lağım faresinde 25 cm dir.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare İlaçlama, Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ve İlgili Belediyenin vermiş olduğu ruhsatlara uygun bir şekilde Biyosidal Ürün Uygulama Sertifikası olan uzman personeller tarafından yapılır. Farelerle mücadele de kapan ve yapışkan kullanmak günümüz koşullarında oldukça ilkel ve işlevsiz hale gelmiştir. Yapılan bu eski uygulamaların yerine modern zahmetsiz ve daha kesin çözümlerin sağlandığı yöntemlere gelmiştir. Fare ilaçlaması yapılırken öncelikle uygulama yapılacak alan incelenir. Kemirgenlerin uygulama alanına girişleri ve çıkışları kapatılır. Alan içindeki kemirgenlerle mücadele de kullanılacak en uygun yöntem belirlenir ve uygulamaya geçilir.

Belediyeler Fare İlaçlaması Yapar mı?

Evet İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve çoğu İlçe belediyesi Fare ilaçlama hizmetini randevu sistemiyle uzun süre bekletme ile de olsa vermektedir. Bazı belediyelerin sıvı ilaç uygulaması yapması son derece yanlış bir uygulamadır. Fareye karşı yapılan sıvı ilaç uygulaması yalnızca göz önünde olan ve sıvı ilacın ulaşabildiği farelere etki etmektedir. Oysa gerçek ve kalıcı bir kemirgen mücadelesi gizlenen fareleri de hedef alır. Belediyelerin büyük çoğunluğu söz konusu haşere olduğunda özel mülkiyetli alanları ilaçlamaktan kaçınırlar. Belediyeler genellikle toplumun kullandığı ortak yaşam alanlarını ilaçlar ve mücadeleyi buradan sürdürürler. Firmamız uygulamayı hem içeride hemde dışarıda mükemmel sonuç almaya ve bütün farelerden kurtulmaya yönelik yapar.

Fare İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Fare İlaçlama ciddiye alınması gereken bir iştir. İstanbul genelinde birçok firma çeşit çeşit mücadele yöntemleri denemekte ve insan sağlığını riske atmaktadır. Fareler Memeli canlılardır ve sıcak kanlı hayvanlardır. İşte bu yüzden fare ilaçlaması yaptıracaksanız mutlaka işin uzmanlarına yaptırmalısınız çünkü hem insanların hem de farelerin memeli canlılar sınıfında olması fareler için kullanılan zehirlerin insan içinde aynı etkiyi göstermesi demektir. Herhangi bir haşere ile mücadelede hedefteki haşerenin biyolojik özelliklerinin ve davranışlarının bilinmesi uygun mücadele yönteminin belirlenmesinde çok önemlidir. Fare İlaçlamasında en etkili 3 yöntem şöyle sıralanabilir:

İstasyon Mum Blok  İlaçlama Yöntemi:

Açık alanlarda farelerle yapılan mücadelede içerisinde kemirgenlerin çok sevdiği tahılları bulunduran yemlerin yağışlardan ve diğer dış etkenlerden korunması amacıyla ilaçlama istasyonlarının içine konularak uygulama alanına bırakılması şeklinde yapılır. Uygulama herhangi bir renk, koku ve leke bırakmaz tamamen kemirgen ile mücadeleye yöneliktir.

Pellet Serpme ile İlaçlama Yöntemi:

Pellet Fareler için son derece çekici ve lezzetli bir formülasyona sahip oldukça işlevsel bir yem türüdür. Bu yemlerle yapılan uygulamalar son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Granül haline getirilmiş yemler kapalı alanlara serpme yöntemi ile dağıtılarak uygulanır. Yapılan uygulamanın etkisi nem ve yağış almadığı sürece kuru ortamda son derece etkili ve uzun sürelidir.

Pasta Zehir ile İlaçlama Yöntemi:

Küçük paketler halinde kek kıvamına getirilmiş yemler açık alanlarda kullanıma uygun, neme ve yağışlara dayanıklıdırlar. Mum bloklardan farkları istasyonların giremeyeceği küçük ve dar alanlara atılarak uygulanabilmesidir. Farelere etki mekanizması kurutma üzerine olduğu için ölen kemirgenler herhangi bir sebepten dolayı koku yapmaz. Firmamızın hem açık alanda hemde kapalı alanda en çok kullandığı uygulama yöntemidir.

Fare İlaçlama Kaç Para?

Firmamızın kullanmış olduğu uygulama cihaz ve yemleri ithal olmakla birlikte birinci kalitedir. Fiyatlarımıza 2015 yılından beri zam yapılmamış olup 5 yıllık sabit fiyat politikamız devam etmektedir. En kaliteli uygulama yöntemlerini en uygun fiyatlar ile sunan firmamız müşteri memnuniyetini en ön planda tutulmaktadır.

Fare İlaçlama uygulamasında fiyatın belirlenmesini etkileyen başlıca nedenler; farenin türü, uygulama yapılacak alanın büyüklüğü, farenin yoğunluğu, uygun mücadele yöntemi vb. gibi birçok etkene bağlıdır. Uygun görülen ortalama Fare İlaçlama Fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 0-100          m2            =100-150 TL
 • 100-150      m2            =150-200 TL
 • 150-250      m2            =200-250 TL
 • +250            m2            =Bizimle İletişime Geçiniz

Fiyatlarımız ilçelere göre farklılık göstermemekte olup İstanbul’un her ilçesine aynıdır. Batı Haşere Kontrol olarak verdiğimiz Kaliteli ve Garantili Çözümleri olabildiğince uygun fiyatlara sunmaya çalışmaktayız. Fare ilaçlamasında ve diğer bütün haşere türleri ilaçlamalarında net bir fiyat almak için bizimle 0850 304 22 84 numarasından hemen iletişime geçiniz.

Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz:

Anadolu Yakası Fare İlaçlama

Kadıköy Fare İlaçlama

Fare İlaçlama Avrupa Yakası

Kartal Fare İlaçlama

Esenyurt Fare İlaçlama

Bakırköy Fare İlaçlama

Beylikdüzü Fare İlaçlama Servisi

Beşiktaş Fare İlaçlama Şirketleri

Batı Haşere Kontrol Hizmetleri

Sonraki Sayfa : Güve İlaçlama

KaynakWikipedia

NOT: Haşere İlaçlama Hakkında Merak Ettiğiniz Her şeyi Aşağıdaki “Bir Cevap Yazın” Kısmında Sorabilirsiniz.

Yazıya Puan Veriniz.
[Total: 5 Average: 4.4]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.