Evdeki Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Ev İlaçlaması Batı Böcek İlaçlama olarak 10 yıldır İstanbul genelinde profesyonel haşere mücadele hizmeti vermekteyiz. Evinizdeki veya çalışma ortamlarınızdaki böcekler sağlığınızı tehdit etmektedir. Kulaktan dolma bilgileri bir kenara atın ve profesyonel hizmet veren firmamızın uzun yıllardır tecrübe ettiği yöntemler ile haşerelerden kurtulun. Haşerelere karşı evde uygulayıp başarılı olabileceğiniz birçok uygulama yöntemini anlatacağız. Ama önce böceklerle ilgili doğru bilinen yanlışları vurgulamak istiyoruz. Çünkü böcekleri önlemek, onlardan kurtulmaktan daha kolaydır.

  • Böcekler yalnız temizliğe dikkat edilmeyen yerlerde yaşarlar: Haşerlerin genel olarak hijyene dikkat edilmeyen yerlerde yaşadıkları ve etrafa bırakılan en ufak kırıntılardan dahi uzun süre yaşayabildikleri bilinmektedir. Fakat bunu genellemek doğru değildir. Eski bir eşya ve biriktirilmiş gazeteler yüzlerce değişik haşere türüne ev sahipliği yapabilir. Eski ahşap dolabınızda tahtakurusu görmenizin temizlikle çokta ilgisi yoktur.
  • Böcek spreyleri veya ilaçları ne kadar kötü kokarsa o kadar etkilidir: 2018 yılında böceklerle ilgili yapılan hiçbir haşere ilaçlama yöntemi kokulu değildir. Etken maddesi kuvvetli kokusuz ve renksiz ithal biyosidal ilaçlar çok çok daha etkili olmaktadır.
  • Evde kendi imkanlarımla bütün haşereleri yok ederim: Evdeki haşereleri ilaçlama firmalarından yardım almadan yok etmek elbette mümkün fakat belli bir popülasyonu aşan haşereler için tek çözüm ilaçlamadır.
  • Böcek var ama çok az yani 1-2 taneden bir şey olmaz: Bu cümleyi bir hamamböceği için söyleyen biri 2 hafta içerisinde evinin böcek istilasına uğrayacağından habersizdir. Her gün görülen hamamböcekleri kritik sayıyı aşmış demektir ve mutlaka profesyonel bir ilaçlama firması tarafından hizmet alınmalıdır. Böcek İlaçlama Fiyatlarımızı İnceleyin.

Hangi Haşereden Hangi Doğal Yöntem İle Kurtulurum?

Aşağıdaki haşere türleri için verilen doğal mücadele yöntemleri, Batı Böcek İlaçlama Şirketi tarafından uygulanmış ve iyi sonuç alınmış yöntemlerdir. Belli bir sayıdaki haşere yoğunluğu için bu yöntemler son derece etkilidir.

Karıncalardan Doğal Kurtulma Yolları

Firmamız kuruluş prensipleri gereği karınca ve arı ilaçlama hizmeti vermemektedir. Karıncalar çalışkanlıkları ile bilinmelerinin yanında aynı zamanda duyarlı canlılardır. Bir karınca istenmediği yerde asla kalmaz. Yeter ki siz ona istenmediğini hissettirin. Bunun en iyi yolu onun sevmediği limon veya portakal esanslı temizlik maddeleri ile temizlik yapmaktır. Yada 1 litre suya 5 damla portakal veya limon yağı döküp fısfıs yardımı ile evinize püskürtmek. Eviniz hem turunçgil bahçeleri gibi koksun hemde karıncalardan kurtulsun.

 

Gümüş Böceklerinden Doğal Kurtulma Yolları

Genellikle banyo ve tuvalet gibi nemli bölgelerde yaşamayı çok severler. Ama onlarında sevmediği ve delik delik kaçtıkları bir koku var SEDİR!!! Evet sedir kokusunu su ile sulandırdıktan sonra evinizin çatlak olan yerlerine püskürtün ve gümüşcünlerden kurtulun. Gümüş Böcekleri güneşten, ışıktan ve temiz havadan nefret ederler.

 

Örümceklerden Doğal Kurtulma Yolları

Örümceklerin en rahatsız edici özellikleri evlere yerli yersiz yaptıkları ağlardır. Örümceklerden doğal korunma yöntemlerinin başında nane bitkisi ve nane esansları gelir. Pencelere, balkon ve kapı eşiğine konulacak birer saksı nane örümcekleri evinizden uzak tutacaktır.

Hamamböceklerinden Doğal Kurtulma Yolları

Mutfakların en belalı istilacısıdır. Sayıları çoğaldıkça baş etmek mümkün değildir. Hamamböceklerinden doğal kurtulma yöntemleri bu böceklerin hızlı üremeleri ve adaptasyon yetenekleri sayesinde çok fazla işe yaramamaktadır. Bunun için önleme yöntemleri seçilmelidir. Önleme yöntemlerinin başında mutfağı temizlemek gelir. Açıkta hiçbir yiyecek veya içecek bırakılmamalıdır. Evcil kedi veya köpek besliyorsanız mamalarını mutlaka iyice kapatmalısınız.

Sivrisineklerden Doğal Kurtulma Yolları

Özellikle yaz aylarında en rahatsız edici canlıdır. Sivrisineklerden Doğal Kurtulma Yöntemlerinin başında oda içerisinde rüzgar yaratmak. Bunu bir vantilatör ile kolayca yapabilir ve sivrisineği kaçırabilirsiniz. 10 damla naneyi 100 ml su ile karıştırıp vücudunuzun açık kalan yerlerine püskürterekte sivrisineklerden kurtulabilirsiniz. Gece yatmadan önce odadaki çiçekleri dışarı çıkarın ve varsa diplerindeki suyu boşaltın. Kesinlikle ışıklı tuzaklar kullanmayın onlar genellikle sinekler içindir.

Sağlık her şeyden önce gelir ve değeri paha biçilemezdir. Doğal mücadele yöntemi bulunan haşereler ve mücadele yöntemlerinin birkaçı böyle sıralanmaktadır. Bu yöntemlerle hiç uğraşmadan sadece 15 dakikada evinizi baştan aşağı tam korumaya alacak firmamızı 0850 304 2284 kurumsal numarasından hemen arayın kokusuz ve renksiz ruhsatlı biyosidal ilaçları ile uzman personelimiz gelsin. Geniş servis ağımız ile İstanbul’un her semtine aynı gün servis imkanımız bulunmaktadır. İstediğiniz gün ve saatte 15 dk içinde eviniz ilaçlanmaktadır. Bu yazı yazılırken bazı kaynaklardan yararlanılmıştır.

Batı Haşere Kontrol Hizmetleri

NOT: Bu makaleyi ne kadar faydalı bulduğunuzu aşağıda yıldız vererek belirtiniz.

Yazıya Puan Veriniz.
[Total: 2 Average: 4.5]