KENE İLAÇLAMA İLE İLGİLİ HERŞEY

Keneler İstanbul’da sıklıkla mücadele ettiğimiz haşere türüdür. Sitelerde, Ormanlık Alan Sosyal Tesislerde, Bahçelerde, Villalar, Gıda İşletmelerinde ve daha birçok yerde bu haşere türüne karşı 7/24 ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Kenelerden kurtulmak isterken sağlığınızdan olmayın. Biz bu ciddiyetin farkında olan bir Haşere İlaçlama Servisiyiz. Bilinçsiz kişilerce yapılan veya bu kişilere yaptırılan ilaçlama faydadan çok zarar vermekte insan sağlığını tehdit etmektedir.Geçen yıl İstanbul’da en yoğun Kene ilaçlaması yaptığımız ilçeler;  Esenyurt, Beylikdüzü, Eyüp, Kağıthane, Kadıköy, Beşiktaş, Fatih, Bakırköy, Şişli, Bayrampaşa, Ataşehir ve Beyoğlu ilçeleri olmuştur. Sizde kaliteli hizmeti en uygun fiyata almak için bizi hemen arayın (0212) 909 38 34 haşerelerden kurtulun.

Kene Biyolojisi

Kene İlaclamaBoy: 4 mm. (yeni kan emmiş dişi 1,3 cm Renk: Koyu kızıl kahverengi. 840 (876) tanımlanmış türü var. Sivrisineklerden sonra insan sağlını tehdit eden 2.  önemli vektördür. Doğal düşmanları az, uzun ömürlüler, hızlı üreme kabiliyetleri var. Yaz aylarında aktiftirler.  Kışı toprakta geçirirler. Gelişim 4 evrede olur. YUMURTA,  LARVA,  NİMF,  ERGİN Her evrede kısa sürelerle defalarca kan emerler.  Kene  Kan emerek büyürler. Dişiler defalarca az sayıda yumurtlar. (Her kan emişte 28-115) 7 kadar (3-8) nimf aşaması var.

Kene Mücadelesi

Özellikle kırsal kesimlerde besi hayvanları dışkılarının yoğun olduğu yerlerde sıkça gezinirler. Genelde kemirgenlerin, kuşların ve yarasaların yuvalarını işgal eder. Çok-konutlu (konukçulu) kenelerdir. Dışarıda keneler çimenlerde, çalılıklarda ve hayvan barınma yerlerinde bulunurlar ve buradan geçen hayvanlara yapışırlar. Nadir de olsa insanlara yapışan türleri de bulunmaktadır. Herhangi bir haşere ile mücadelede hedefteki haşerenin biyolojik özelliklerinin ve davranışlarının bilinmesi uygun mücadele yönteminin belirlenmesinde çok önemlidir. Kene İlaçlamasında en etkili 2 yöntem şöyle sıralanabilir:

  • Kokusuz İlaçlama Yöntemi
  • Kokulu İlaçlama (ULV) Yöntemi

Kene İlaçlama Hizmet Bedeli

İstanbul Batı İlaçlama da fiyatın belirlenmesini etkileyen başlıca nedenler; haşere türü, ilaçlanacak alanın büyüklüğü, haşerenin yoğunluğu, uygun mücadele yöntemi vb gibi birçok etkene bağlıdır. Uygun görülen ortalama Kene İlaçlama Fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • 0-100          m2            =60-80 TL
  • 100-150      m2            =70-90 TL
  • 150-250      m2            =80-120 TL
  • +250            m2            =Bizimle İletişime Geçiniz

Batı Haşere Kontrol olarak verdiğimiz Kaliteli ve Garantili Çözümleri olabildiğince uygun fiyatlara sunmaya çalışmaktayız. Kene ilaçlamasında ve diğer bütün haşere türleri ilaçlamalarında net bir fiyat almak için bizimle 0850 304 22 84 numarasından hemen iletişime geçiniz.

Batı Haşere Kontrol Hizmetleri

Sonraki Sayfa : Pire İlaçlama

Kaynak: Wikipedia

NOT: Haşere İlaçlama Hakkında Merak Ettiğiniz Herşeyi Aşağıdaki “Bir Cevap Yazın” Kısmında Sorabilirsiniz.

Yazıya Puan Veriniz.
[Total: 3 Average: 4.3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.