14 Mayıs 2021

Ev İlaçlama

Evler insanlar için en önemli yaşam alanlarıdır. Yaşam alanlarında böcek ve haşere sorunları ile mücadele etmek için evlerin ilaçlanması gerekmektedir. Sağlıklı yaşam ve hijyen ortamlar için böcek sorunlarından alınan iyi bir böcek ilaçlama hizmeti sayesinde kurtulmanız mümkün olacaktır. Firmamız ile iletişime geçerek bütün haşerelerden anında kurtulabilirsiniz.

ev ilaçlama
İstanbul Ev İlaçlama Hizmeti

Evler böceklerin yaşamlarını sürdürmeleri için en uygun alanların başında gelir. Böceklerin bazıları insanlara zarar vermeyebilir. Fakat zararlı böcek ve haşereler insan sağlığını ciddi tehlikeye sokarlar. İnsan sağlığı yanında maddi kayıplar da yaşanabilmektedir.

Zararlı haşerelerden kurtulmak ve ev ortamını yaşanabilir temiz alanlara çevirmek için yapılması gereken bellidir. Profesyonel ilaçlama hizmeti almak. Kişisel çabalar ile evdeki böceklerden kurtulmak imkansızdır.

İstanbul Ev İlaçlama

İstanbul büyük bir şehirdir. İnsan popülasyonu, yeme-içme alanları, AVM’ler, eski yapılar, fabrikalar, park, bahçeler gibi yeşil alanların bulunması il genelinde yaşanan haşere sorunlarının artmasına neden olmaktadır. Haşereler genel olarak çok hızlı üreyen ve bulundukları ortama hızla yayılabilen canlılardır. Kendi yaşamlarını sürdürmek için uygun şartların olduğu alanları bulmaları o alanı istila etmeleri için yeterli olmaktadır.

Havaların ısınmaya başlaması ile evlerde yaşanan böcek ve haşere sorunlarının artması demektir. Yiyecek bulmak için yaşam alanlarına gelen böcekler evlere girerek bu alanlarda çoğalmaya başlarlar. Çoğalan böcekler ile mücadele etmek zordur.

Profesyonel ilaçlama hizmeti alarak böcek sorunlarından kısa sürede kurtulmak gerekmektedir. Çünkü böcekler ile aynı ortamda yaşamak sağlık açısından tehlikeli olmaktadır. İnsanlara kolera, veba, humma gibi tehlikeli hastalıkların mikrobunu taşırlar. İstanbul ev ilaçlama ile böcek problemlerinizden kurtularak evlerinizin yaşanabilir temiz ve hijyen olmasını sağlayabilirsiniz.

Anadolu Yakası Ev İlaçlama

Anadolu Yakası ev ilaçlama hizmetlerine yaz aylarında ihtiyaç daha da artmaktadır. Yılın her döneminde evlerde böcek sorunları yaşanabilir. Fakat havaların ısınması, nemli ortamlar yiyecekler böceklerin evlerde çoğalmalarına neden olmaktadır.

Anadolu yakasında yeşil alanlar Avrupa yakasına göre daha fazladır. Yeşil alanların olduğu alanlardan evlere böcekler yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak için gelirler. Kendilerine uygun alanlar bulduklarında yerleşerek hızla ürerler. Kısa sürede evler böcek istilasına maruz kalır.

Böcek sorunlarından kurtulmanın en etkili yolu Avrupa yakası ev ilaçlama hizmeti ile profesyonel yardım almaktır. Anadolu yakasında yaşanan tüm haşere sorunlarına karşı kaliteli ilaçlar ile garantili ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Avrupa Yakası Ev İlaçlama

Avrupa yakasında nüfus yoğunluğu Anadolu yakasına göre çok daha fazladır. Nüfus kalabalık olması evlerde yaşanan böcek sorunlarının daha fazla yaşanması anlamına gelir.

Avrupa yakası ev ilaçlama olarak Avrupa yakasında yaşanan tüm böcek ve haşere sorunları için tüm ilçelere hizmet vermekteyiz. Ev ilaçlama hizmeti almak için evde böcek sorunu ile karşılaşmak gerekmiyor. Yaşanacak haşere sorunlarına karşı ilaçlama hizmeti de alınabilir. Çünkü böcek istilasına uğradıktan sonra haşereler ile evlerde mücadele çok daha zor olabilmektedir.

Ev ilaçlamasında çok dikkatli olmak gerekiyor. Kullanılan kimyasalların ev halkına ve evcil hayvanlara zarar vermemesi gerekiyor. Avrupa Yakası ev ilaçlaması olarak insan sağlığını tehdit etmeyen Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık örgütü tarafından onaylı ilaçlar kullanmaktayız.

Ev İlaçlama Fiyatları

Kullanılan her kimyasal böcekler üzerinde etkili olmayabilir. Bu nedenle her ilaçlama firması kaliteli hizmet veriyor anlamına gelmez. Fiyat daha düşük diye alınan ev ilaçlama hizmeti sonrasında böcek sorunları kısa sürede tekrarlıyor.

Ev ilaçlama hizmeti almadan önce firmanın kullandığı ilaçların Sağlık bakanlığı ve Dünya Sağlık örgütü tarafından onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Yine firmanın ruhsatlı olması ve daha önce verdiği hizmetler hakkında bilgi alınmalıdır.

Ev ilaçlama fiyatları için öncelikle evde bir keşif yapılır. Alanın metrekare cinsinden büyüklüğü belirlenir. Ardından hangi böcek türü ile mücadele edileceğine ve böceğin yoğunluğuna bakılır. Böcek türüne ve yoğunluğuna göre ilaç miktarı ayarlanır. Tespitler sonrasında ev ilaçlama fiyatları net olarak hesaplanır.

Ev ilaçlama fiyatları, böceklerin verdiği zararlardan daha fazla değildir. Hem insan sağlığına verdikleri zararlar hem de eşyalara verdikleri zararlar düşünüldüğünde fiyatların ne kadar ekonomik olduğu görülür.

Evi İlaçlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev ilaçlama profesyonellik ister. Böceklerin nerelere yuva yaptıklarının tespit edilerek yuvalarının ilaçlanması alana yayılan böcek sorunlarının ortadan kalkmasını sağlayacaktır. İlaçlama hizmeti almadan önce açıkta yiyecek olmamasına dikkat edilmelidir.

Özellikle evde yaşayan çocuk var ise oyuncak, kıyafet gibi çocukların kullandığı malzemeler ortadan kaldırılmalı ya da kapalı ambalajlarda muhafaza edilmelidir. Evinizde akvaryum var ise üzeri ıslak havlu ile örtülmelidir. Hem insanlar hem de evcil hayvanlar ilaçlanacak alandan uzaklaştırılmalıdır.

Ev İlaçlamadan kaç saat sonra eve girilir?

Ev ilaçlama sonrası bir süre evin kapalı kalması gerekiyor ki haşerelerden gerçek anlamda mücadele edilsin. İlaçlama sonrası 5-6 saat eve girilmemelidir. Bu süre sonunda ise mutlaka evler havalandırılmalıdır. Kokusuz ilaçlamalarda bu süre daha azdır. Fakat kokulu sıvı ilaçlamalarda sağlık açısından evlere hemen girilmemelidir. Zehirlenmeler yaşanmaması için evleri önce havalandırmalı ve daha sonra girmelidir.

Evde böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer?

Evlerde kullanılan ilaçların etkisi 3 ay kadar devam eder. Yapılan temizlik, rutubet, sıcaklık gibi faktörler bu süreyi kısaltabilir. Bunun dışında evde yiyecek kırıntılarına, çöplere, açıkta yiyecek bırakmamaya özen gösterilmelidir. Kırık, çatlak alanlar onarılmalıdır.

Tüm bunlara dikkat edildiğinde ilaçlamanın etkisi 90 gün kadar devam eder. Fakat dikkat edilmez ise ev ilaçlamanın etkisi 30- 45 gün sonra kaybolur.

Evdeki böceklerden nasıl kurtulurum?

Evdeki böceklerden kurtulmadan önce böcek sorunlarının yaşanmaması için evlerde temizliğe dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Haşereler en ufak kırıntılar ile uzun süre yaşayabilen canlılardır.

Böcekleri evlerden uzak tutmak için tarçın, lavanta, biber yağı gibi doğal malzemelerden faydalanabilirsiniz. Fakat böcek istilası ile karşı karşıya kalmış iseniz yapılacak tek şey işin uzmanından yardım almaktır.

Evde görülen böcekleri öldürerek yok edemezsiniz. Böceklerin asıl yuvalarının tespit edilerek bu işin kökünden halledilmesi gerekmektedir. İlaçlama profesyonellik ister. Profesyonel ilaçlama hizmeti alarak evlerdeki böceklerden kurtulabilirsiniz.

Ev ne zaman ilaçlanır?

Böcek ve haşere sorunları havaların ısınmaya başlaması ile artmaktadır. Bu nedenle ev ilaçlama hizmeti almak için bahar ayları en uygun zamandır. Tabi kış ya da yaz aylarında da ilaçlama yapılmaktadır. Bahar aylarında yapılan ilaçlama böceklerin evleri tam olarak istila etmelerinin önüne geçer. Sıcaklık ve nem arttıkça böcekler daha hızlı üreyerek ortama yayılırlar.

Ev ilaçlama sonrasında temizlik nasıl yapılmalıdır?

Evde ilaçlama yapılmasının nedeni böcek ve haşereler ile mücadele etmek içindir. Böcekler çok hızlı üreyen canlılardır. Yapılan ilaçlamanın kalıcı olması ve uzun süre etkisini kaybetmemesi için çok derin temizlik yapılmamalıdır. Böceklerin yumurtalarının tamamen yok edilmesi için yapılan ilaçlamanın bir müddet daha etkinin devam etmesi gerekiyor. Bu nedenle ıslak temizlik bir süre yapılmamalıdır.

Evlerde en çok görülen böcek türleri nelerdir?

Evler nemli, sıcak ve yiyeceklerin bulunduğu alanlardır. Bu nedenle böcek ve haşereler evlere girdiklerinde bu alana hemen yerleşirler. Hızla çoğalarak hane halkının hem sağlığına zarar verirler. Hem de eşyalara zarar vererek maddi kayıplar yaşanmasına neden olurlar.

Evlerde hamam böceği, pire, gümüş böceği, tahtakurusu, örümcek, sinek, karınca sorunları ile karşılaşılmaktadır. Böceklerden evleri temizlemenin en etkili yolu ise profesyonel ilaçlama hizmeti almaktır.

Daha Fazla Bilgi İçin…

Yazıya Puan Veriniz.
[Total: 2 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button
Sorun, Cevaplayalım.
1
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sorularınız İçin Sohbete Başlayın!

Tel: 0541 742 40 21