17 Mart 2020

İstanbul Dezenfeksiyon Firması

Dezenfeksiyon, hastalık yapan mikropların (bakteri, virüs, mantar vb.) kontrol altına alınması, üremelerinin engellenmesi ve dezenfektanlar ile tamamen ortadan kaldırılmaları işlemidir.

Dezenfeksiyon işleminde en önemli unsur; kullanılan dezenfektanlar ve uygulamayı yapacak olan firmanın tecrübesidir. Firmamız her türlü alanda dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirmektedir.

Sağlık Bakanlığı/Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından verilen bütün belgelerimiz mevcut olup, Dünya Sağlık Örgütü(WHO) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak 20 yılı aşkın süredir dezenfeksiyon yapmaktayız.

Sağlığınızı Tehlikeye atmayın. 0850 304 2284 kurumsal numaramızı arayarak hastalık etmenlerinden kurtulabilirsiniz.

istanbul dezenfeksiyon firmasıSon günlerde görülen ve sonuçları itibari ile insanların ölümüne yol açan koronavirüs için dezenfeksiyon önerilmektedir.

Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firması tecrübeli dezenfeksiyon firması olarak evde ya da iş yerlerinde bu işlemi gerçekleştirmektedir.

10 yıllık süre içinde çeşitli ortamlarda dezenfeksiyon işlemleri yapan firmamız, İstanbul’da ve Türkiye’de bu alanda en çok tecrübe sahibi olan firmalardan birisidir.

Koronavirüs aslında daha çok hayvanlarda görülen bir virüs türüdür. Hayvandan insana bulaşması sonrasında insandan insana hızlı bir şekilde yayılmaktadır.

Koronavirüsler, farklı türleri olan geniş bir virüs grubudur. İnsanlara bu virüsün bulaşması sindirim sistemi rahatsızlıklarına, solunum sistemi rahatsızlıklarına neden olmaktadır.

Nezle, grip semptomları ile kendini gösteren virüs bazı kişilerde zatürreye kadar varan ağır sonuçlara neden olmaktadır.

istanbul dezenfeksiyon

Diğer solunum yolu hastalıklarında olduğu gibi hastanın öksürmesi ve hapşırması ile etrafa saçtığı mikroplar sonucunda çok hızlı olarak yayılmaktadır.

Bu virüsün adına ise koronavirüs COVID- 19 denilmektedir. Virüs nedeni ile hasta olan kişilerde yüksek ateş, burun akıntısı, öksürük ve solunum güçlüğü gibi sorunlar yaşanmaktadır.

Koronavirüsün daha fazla yayılmasını önlemek için dezenfeksiyon yapılması gerekmektedir. En iyi dezenfeksiyon firması olarak tanınan Batı Haşere Kontrol Hizmetleri bu işlemi yapmaktadır. Firmamız ile iletişime geçmeniz durumunda 7/24 verilen hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Dezenfeksiyon Nedir ve Neden Yapılır?

Dezenfeksiyon, ilaçlama yöntemi değildir. Böcek ilaçlama işlemlerinde olduğu gibi ilaçlama işlemleri yapılmaz. Dezenfeksiyon, insanlar ile aynı ortamı, aynı havayı paylaşan ve birçok hastalığa neden olan, insan sağlığını ciddi oranda tehdit eden organizmaların yok edilmesi işlemine verilen addır.

Mikroorganizmalar toprak, hava, insan vücudu ve tüm yaşam alanları içerisinde kendilerine yaşam alanları bulurlar. Toplu yaşam alanlarında ise daha hızlı çoğalırlar.

Virüslerin bulundukları yerlere insanların temas etmesi ile hızla yayılırlar. Temizlik malzemelerine karşı oldukça dayanıklı olan bu virüslerden kurtulmanın tek yolu dezenfeksiyondur.

Dezenfeksiyon Batı ilaçlama gibi bu konuda tecrübeli ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır. Batı Böcek İlaçlama; işinde uzman, eğitimli kadrosu sayesinde profesyonel ve başarılı dezenfeksiyon uygulamaları yapmaktadır.

Dezenfeksiyonda Kullanılan Dezenfektanlar Nelerdir?

Dezenfektan olarak etanol, hipoklorit, etil alkol gibi ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler koronavirüs gibi tüm mikroorganizmaları öldürebilen maddelerdir.

Hızlı bir şekilde etki ederek ortamın dezenfekte olmasını sağlarlar. Renksiz ve kokusuz olan bu ürünler suda çözünebilen maddelerdir.

Eşyalara ve insanlara zarar vermeyen bu maddelerin işinde uzman şirketler tarafından doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Batı İlaçlama firması 10 yıldır dezenfeksiyon hizmeti vermektedir. Tüm dezenfeksiyon işlemleri için Firmamızla iletişime geçmeyi tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.

Ev Dezenfeksiyonu

Son zamanlarda ortaya çıkan ve hızla yayılan koronavirüs gibi zararlı mikroorganizmalar ile savaşmak için ev dezenfeksiyonu çok önemlidir.

Birçok hastalığa neden olan ve insandan insana geçen virüsten korunmak ve bulaşmasını en aza indirmek için evlerin dezenfekte edilmesi zorunluluk haline gelmiştir.

istanbul dezenfeksiyon işlemi

Elleri sürekli yıkamak, maske ya da eldiven takmak ile insanlar kendilerini zararlı mikroorganizmalardan korumaya çalışmaktadır.

Fakat bu alınan tedbirler bir yere kadar geçerlidir ve her zaman bu şekilde yaşamak hiç de kolay değildir. Unutmayın ki, evde sadece su ve kimyasal ilaçlar ile yapılan temizlik de mikropları tamamen yok etmemektedir.

Koronavirüs özellikle yaşlılar, alerji problemleri olanlar, hastalar ve bağışıklığı düşük olanlar için tehlikeli olmaktadır. Bu nedenle yaşam alanlarının özellikle de evlerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Çünkü uygunsuz yaşam alanları birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır.

En iyi dezenfeksiyon firması Batı Haşere Kontrol Hizmetleri, ev dezenfeksiyon hizmeti de vermektedir. Kullanılan dezenfektanlar ve dezenfekte işlemleri Dünya Sağlık Örgütü kurallarına ve Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygundur.

 
 
Yazıya Puan Veriniz.
[Total: 1 Average: 5]
Call Now Button
Sorun, Cevaplayalım.
1
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sorularınız İçin Sohbete Başlayın!

Tel: 0541 742 40 21