Kahverengi Kokarca Böceği İlaçlama

Kahverengi kokarca böceği ilk olarak 2017 yılında Karadeniz Bölgesinde görülmüştür. Halyomorpha halys Pentatomidae familyasından olan kahverengi kokarca böceğini Japonya, Çin Tayvan ve Kore’ye özgü bitkiler için zararlı bir böcek türüdür.

100’den fala bitki türü ile beslenirler. Amerika Birleşik Devletleri’nde meyve bahçelerine çok fazla arar veren böcekler ülkemizde de bitkilere zarar vermeye başlamıştır.

Kahverengi Kokarca Böceği İlaçlama

Kahverengi Kokarca Böceği

İstanbul’un ve tüm Türkiye’nin en deneyimli ve başarılı böcek ilaçlama şirketi olan Batı Böcek İlaçlama, diğer haşere sorunlarında olduğu gibi kahverengi kokarca böceği ile yaşadığınız sorunlarda da yardım alabileceğiniz en uygun seçenektir.

Kadıköy Kahverengi Kokarca İstilası

İlk olarak Artvin’de görülen böcek türü son zamanlarda İstanbul Kadıköy’de de görülmeye başlamıştır. Kötü bir koku yayması ve bitkilere zarar vermesi nedeni ile çok fazla rahatsızlık vermektedir.

300’den fazla bitkiye zarar vermektedir. Hızlı bir şekilde çoğalarak yayılan kahverengi kokarca ülkelere maddi olarak çok yüksek kayıplar yaşanmasına neden olmaktadır. Böcek istilalarından kurtulmak için ilaçlama önemlidir.

Kahverengi kokarca öldüğünde çok kötü bir koku yayıyor. Verdiği ararlar ve bu kötü koku nedeni ile ilaçlama firmalarına çok fazla ihtiyaç oluyor.

Bu böceğin verebileceği zararlardan kısa sürede kurtulmanın en kolay yolu, Batı Böcek İlaçlama ile temasa geçmek olacaktır.

Kahverengi Kokarca Özellikleri

Kahverengi kokarca yaklaşık olarak 1,7 cm boyunda ve genişliğindedir. Boyu ile genişliğinin uzunluğu eşittir. Bacaklarında beyaz benek ya da çizgiler bulunmaktadır.

Sadece kahverengi değil kırmızı, kızıl ve siyah renkte türleri de bulunmaktadır. Lavra durumunda siyah ve kahverengidir. Kırmızı kabukları olan lavraların antenlerinde beyaz çizgiler oluşur.

Dişiler tek seferde 28 yeşil yumurta yumurtlar. Yeşil yumurtalar daha sonra beyaz renge dönüşür. Yıl içerisinde dişi bir kahverengi kokarca 3000 yumurta yumurtlayabilmektedir. Günde 30 km uçabilen bu böcek türü fındık gibi bitkilerin köklerini 20 günde kurutabilirler.

Yaydıkları kötü koku bu böceklerin savunma şeklidir. Karınlarından yaydıkları kokular sayesinde kendilerine zarar veren canlılardan korunabilirler.

İnsanların böceklere ile temas etmeleri sonrasında ise kızarıklık ve kaşıntı ile karşılaşılabilir. Gözler tahriş olabilir. Böcek ile teması olan kişilerde kornes iltihabı vakası görülebilmektedir.

Evlerde Kahverengi Kokarca

Kahverengi kokarca böceklerini özellikle sonbaharda evlerde görülme olasılığı çok yüksektir. Sonbaharda yapıların içlerine girme nedenleri kış aylarını kapalı alanlarda geçirmektir.

Kapı ve pencere çerçeveleri aralarında, bina cephelerinin içlerine yerleşirler. Evlere yerleşen böcekler yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile çekildikleri kış uykularından kalkarak bitki ve meyvelere zarar vermeye başlarlar.

Evlerde yaşayan kahverengi kokarcaların sayıları oldukça fazladır. Bu böceklerden kurtulmanın tek yolu ilaçlama firmasından yardım almaktır. Kişisel çabalar çözüm olmayacaktır.

Kahverengi Kokarcanın Verdiği Zararlar

Kahverengi kokarca bitkilerin özsuyu emerek beslenirler. Bu nedenle bitki ve meyvelere zarar vererek meyvelerin renklerinin değişmesine tatlarının acılaşmasına ya da bitkilerin köklerinin kurumasına neden olurlar. Meyveler olgunlaşmadığı için maddi zararları çok fazladır.

Sonbaharda ve kış aylarında evlere yerleşmeleri ile evlerde yaşayanları yaydıkları koku nedeni ile rahatsız olurlar. Temas halinde kaşıntı ve kızarıklıklar meydana gelir.

Kahverengi Kokarca ile Mücadele ve Batı Böcek İlaçlama

Bu böcek türü hızlı olarak bir anda çoğalarak bulundukları ortama yerleşirler. Sonbahar ve kış aylarında evlerde bulunan çatlaklara, kapı ve pencere aralarına giren böcekleri süpürerek temizlemek mümkün olabilir. Bu şekilde yaydıkları kokunun önüne de geçilebilir.

Yapışkan tuzaklar kurulabilir. Tuzakların yeterli olmadığı durumlarda ise kimyasal ilaçlar kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak ilaçların bilinçli bir şekilde kullanılması şarttır.

Bu nedenle profesyonel ilaçlama şirketinden yardım almak gerekmektedir. Yapılan ilaçlama kahverengi kokarca ile mücadelede etkili bir yöntemdir. İlaçlamanın bilinçli bir şekilde yapılması önemlidir.

Çünkü zaman içerisinde böceklerin yapılan ilaçlamalara karşı direnç sağlaması istenmeyen sonuçlara neden olabilir ve zararlı böceklerden kurtulmak yerine onların daha fazla çoğalmasına neden olunabilir.

Bitkilerin özsuyu ile beslenen böceklerden kurtulmak ve yaydığı kötü kokulardan kurtulmak için yapılması gereken, Batı Böcek İlaçlama firmasından destek almak olmalıdır.

%100 garantili ve insan sağlığına zarar vermeyen yöntemler kullanılarak yapılan ilaçlama, kahverengi kokarca böceği probleminin kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

 

Kahverengi Kokarca Böceği İlaçlama” üzerine 4 yorum

  • Kahverengi kokarca böceğini yok eden ilaç adı verirmidiniz . Nereden temin edilir .

  • Merhaba Sayın yetkili, Kahverengi Kokarca Böceği ciddi bir şekilde rahatsızlık vermektedir, İstanbul dışında ,Artvin -Arhavi’de yaşıyorum, evime İlaçlama yapmak istiyorum, nasıl bir çözüm bulabilirsiniz.kendim ilaçlama yapabilirmiyim.,Saygılarımla.,

  • Merhabalar
    Bu kahverengi kokarcalar dis mekandaki ciceklerime dadandi. Bu ilaclari nasil temin edebilirim. Tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Call Now Button
× WhatsApp İle İletişim!